Toiminta

 

Hallinto- ja tukipalvelut

Kauppakatu 18 - 20, IV-Kerros
80100 Joensuu

Joensuu.fi/Nuoriso 

Facebook Instagram YouTube

Nuorisotyön koordinaattori vs.
Annu Jantunen
p. 050 596 4560
annu.jantunen@joensuu.fi
Alueellinen nuorisotyö, nuorisotalot, osallisuustoiminta, kansainvälinen toiminta ja loma-aikojen toiminta


Nuorisojohtaja
Jouni Erola
p. 050 575 8043
jouni.erola@joensuu.fi
Strategia, talous, hallinto, nuorten palvelukeskus


Erityisnuorisotyön koordinaattori
Jukka-Pekka Mattila
p. 050 349 4032
jukka-pekka.mattila@joensuu.fi 
Sosiaalinen vahvistaminen, erityisnuorisotyö, nuorisotiedotus, järjestöavustukset ja järjestöyhteistyö

Pienryhmätoiminta

Heikki Lehmus
p. 050 362 6832
heikki.lehmus@joensuu.fi
Torikatu 17, 80100 JOENSUU

Lisätietoja

Etsivä nuorisotyö

Käyntiosoite
Etsivien toimipisteet sijoittuvat Joensuun keskustaan Ohjaamon yhteyteen osoitteeseen Torikatu 17, 2. kerros

Postiosoite
Joensuun Kaupunki,
Etsivä nuorisotyö
Kauppakatu 18 - 20, 80100 Joensuu

Niina Tikka
p. 050 331 6143
niina.tikka@joensuu.fi

Johanna Pirhonen
p. 050 338 1520
johanna.pirhonen@joensuu.fi

Juha Uusitalo
p. 050 331 7534
juha.uusitalo@joensuu.fi

Niina Kokkinen
p. 050 433 2006
niina.kokkinen@joensuu.fi

Tiina Aalto
p. 050 331 9553
tiina.aalto@joensuu.fi



Instagram

Lisätietoja

Nuorisovaltuusto

Nuorisoasiamies
Jutta Kukkonen
p. 050 349 5849
jutta.kukkonen@joensuu.fi

Nuorisovaltuusto Joensuu.fi -sivuilla

Facebook YouTube Instagram
Lisätietoja

Poliisin nuortentiimi

Erityisnuorisotyöntekijä
Jarkko Riikonen
p. 050 572 5123
jarkko.riikonen@joensuu.fi

Lisätietoja

Musiikki- ja tapahtumatuotanto

Bändiohjaaja
Matti Kemppainen
p. 050 311 6274
matti.kemppainen@ilosaarirock.fi

Digi-hanke

Antti Nevonmaa
p. 050 349 2171
antti.nevonmaa@joensuu.fi

Eveliina Hirvonen
p. 050 436 8346
eveliina.hirvonen@joensuu.fi



Nuorisotalot

 

Nuorisokeskus Whisper

Torikatu 17, 80100 Joensuu

Facebook Instagram

Ohjaajat
Tiina Aalto
p. 050 311 9553
tiina.aalto@joensuu.fi

Joonatan Soininen
p. 050 409 6129
joonatan.soininen@joensuu.fi

Oppisopimusopiskelija
Jose Martin
p. 050 336 3944
jose.martin@joensuu.fi

Lisätietoja

Enon nuorisotalo Klubi

Alapappilantie 6 A, 81200 Eno

Facebook

Keneltä kysyä
Raija Ryynänen
p. 044 576 7255
raija.ryynänen@joensuu.fi

Maria Puranen
p. 050 311 9129
maria.puranen@joensuu.fi

Lisätietoja

Heinävaaran nuorisotila

Isäntäläntie 1, 82110 Heinävaara

Ohjaajat
Tuomas Haverila
p. 050 412 0657
tuomas.haverila@edu.joensuu.fi

Lisätietoja

Karsikon nuorisotalo

Pappilantie 2, 80260 Joensuu

Facebook Instagram

Keneltä kysyä
Petri Happonen
p. 050 362 6830
petri.happonen@joensuu.fi

Jonna Seppanen
jonna.seppanen@joensuu.fi

Tuomas Heinola
tuomas.heinola@joensuu.fi

Lisätietoja

Kiihtelysvaaran nuorisotila

Käyntiosoite
Tulrompsuntie 2, 82140 Kiihtelysvaara

Postitusosoite
Aprakkatie 2, 82140 Kiihtelysvaara

Facebook

Keneltä kysyä
Miia Tuunanen
p. 050 560 5583
miia.tuunanen@joensuu.fi

Lisätietoja

Rantakylän nuorisotalo BOBO

Pataluodonkatu 2, 80160 Joensuu

Facebook Instagram YouTube

Keneltä kysyä
Eija Westerman
p. 050 524 6257
eija.westerman@joensuu.fi

Arttu Muje
p. 050 409 8831
arttu.muje@joensuu.fi

Markus Kukkonen
p. 050 563 6707
markus.kukkonen@joensuu.fi

Lisätietoja

Reijolan nuorisotila

Urheilupuistontie 2, 80330 Reijola

Keneltä kysyä
Petja Hamunen
p. 050 549 5143
petja.hamunen@joensuu.fi

Leena Heikkinen
p. 050 352 3464
leena.heikkinen@joensuu.fi

Lisätietoja

Sinkkolan nuoriso- ja asukastalo

Pesolantie 2, 80140 Joensuu

Facebook

Keneltä kysyä
Tiina Karttunen
p. 050 325 3367
tiina.karttunen@joensuu.fi

Lisätietoja

Tuupovaaran nuorisotalo

Urheilutie 10, 82730 Tuupovaara

Facebook

Keneltä kysyä
p. 0500 177 402

Lisätietoja

Uimaharjun nuorisotila Neppari

Harjunraitti 9, 81280 Uimaharju

Facebook

Keneltä kysyä
Maria Puranen
p. 050 311 9129 
maria.puranen@joensuu.fi

Lisätietoja

Hammaslahden nuorisoseurantalo

Pyhäseläntie 1, 82200 Hammaslahti


Keneltä kysyä
Petja Hamunen
p. 050 549 5143 
petja.hamunen@joensuu.fi

Leena Heikkinen
p. 050 352 3464 
leena.heikkinen@joensuu.fi

Lisätietoja