Harrastuskalenteri

Maanantai
30.01.

08:00 Kuoro 1.-.3.-luokkalaisille / Suhmuran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Palloilukerho 1.-3.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Liikuntakerho 1.-luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 IT-kerho / Noljakan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Palloilukerho 3.-luokkalaisille / Mutalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Palloilukerho 4.-6.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Salibandy 7.-9-luokkalaiset / Pyhäselän koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Yläkoulujen kaadot / Viihdekeilahalli Cosmic

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Liikuntakerho 2.-luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

16:00 Sulkapallo 7.-9.lk / Joensuun kuntokeidas

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Tiistai
31.01.

13:00 Draamakerho 2.-4.-luokkalaisille / Enon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Kuvataidekerho 1.-3.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Sporttikerho 2.-4.-luokkalaisille / Enon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Ulkopelit 4.-6.-luokkalaisille / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Yläkoulujen kaadot / Viihdekeilahalli Cosmic

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Pallokerho 3.-4.-luokkalaisille / Reijolan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 IT-kerho / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Keskiviikko
01.02.

14:00 Bändikerho 4.-6.-luokkalaisille / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Robokerho 3.-4.-luokkalaisille / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Liikuntakerho 6.-luokkalaisille / Suhmuran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Elokuvakerho 4.-6.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:30 Crossfit 7.-9.-luokkalaisille

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

16:15 Rap - Workshop Rantakylän Bobolla

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Torstai
02.02.

13:00 Parkour 1.-2.-luokkalaisille / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:30 Agilitykerho 3.-6.-luokkalaisille / PoKS-halli

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Temppukerho 1.-2.-luokkalaisille / Reijolan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Perjantai
03.02.

13:00 Ulkoliikuntakerho 2.-3.lk / Heinävaaran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Olkkari 4.-6.lk / Heinävaaran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Ulkoliikuntakerho 4.-6.lk / Heinävaaran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Olkkari 2.-3.lk / Heinävaaran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 IT-kerho / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Maanantai
06.02.

08:00 Kuoro 1.-.3.-luokkalaisille / Suhmuran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Palloilukerho 1.-3.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Palloilukerho 3.-luokkalaisille / Mutalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Liikuntakerho 1.-luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Palloilukerho 4.-6.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 IT-kerho / Noljakan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Yläkoulujen kaadot / Viihdekeilahalli Cosmic

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Liikuntakerho 2.-luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Salibandy 7.-9-luokkalaiset / Pyhäselän koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

16:00 Sulkapallo 7.-9.lk / Joensuun kuntokeidas

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Tiistai
07.02.

13:00 Draamakerho 2.-4.-luokkalaisille / Enon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Kuvataidekerho 1.-3.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Sporttikerho 2.-4.-luokkalaisille / Enon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Ulkopelit 4.-6.-luokkalaisille / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Yläkoulujen kaadot / Viihdekeilahalli Cosmic

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Pallokerho 3.-4.-luokkalaisille / Reijolan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 IT-kerho / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Keskiviikko
08.02.

14:00 Bändikerho 4.-6.-luokkalaisille / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Robokerho 3.-4.-luokkalaisille / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Liikuntakerho 6.-luokkalaisille / Suhmuran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Elokuvakerho 4.-6.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:30 Crossfit 7.-9.-luokkalaisille

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

16:15 Rap - Workshop Rantakylän Bobolla

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Torstai
09.02.

13:00 Parkour 1.-2.-luokkalaisille / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:30 Agilitykerho 3.-6.-luokkalaisille / PoKS-halli

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Temppukerho 1.-2.-luokkalaisille / Reijolan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

18:00 VIP-ilta

Nuortenilta

Perjantai
10.02.

13:00 Olkkari 4.-6.lk / Heinävaaran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Ulkoliikuntakerho 2.-3.lk / Heinävaaran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Junnukerho 4.-5.luokkalaisille / Enon nuorisotila

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Ulkoliikuntakerho 4.-6.lk / Heinävaaran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 IT-kerho / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Olkkari 2.-3.lk / Heinävaaran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Junnukerho 6.-luokkalaisille / Enon nuorisotila

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Maanantai
13.02.

08:00 Kuoro 1.-.3.-luokkalaisille / Suhmuran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Palloilukerho 1.-3.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Liikuntakerho 1.-luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 IT-kerho / Noljakan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Palloilukerho 3.-luokkalaisille / Mutalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Palloilukerho 4.-6.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Salibandy 7.-9-luokkalaiset / Pyhäselän koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Yläkoulujen kaadot / Viihdekeilahalli Cosmic

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Liikuntakerho 2.-luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

16:00 Sulkapallo 7.-9.lk / Joensuun kuntokeidas

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Tiistai
14.02.

13:00 Draamakerho 2.-4.-luokkalaisille / Enon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Kuvataidekerho 1.-3.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Sporttikerho 2.-4.-luokkalaisille / Enon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Ulkopelit 4.-6.-luokkalaisille / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Yläkoulujen kaadot / Viihdekeilahalli Cosmic

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Pallokerho 3.-4.-luokkalaisille / Reijolan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 IT-kerho / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Keskiviikko
15.02.

14:00 Bändikerho 4.-6.-luokkalaisille / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Robokerho 3.-4.-luokkalaisille / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Liikuntakerho 6.-luokkalaisille / Suhmuran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Elokuvakerho 4.-6.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:15 Laskettelu 7.-9.-luokkalaisille / Mustavaara

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:30 Crossfit 7.-9.-luokkalaisille

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

16:15 Rap - Workshop Rantakylän Bobolla

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Torstai
16.02.

13:00 Parkour 1.-2.-luokkalaisille / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:30 Agilitykerho 3.-6.-luokkalaisille / PoKS-halli

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Temppukerho 1.-2.-luokkalaisille / Reijolan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Perjantai
17.02.

13:00 Olkkari 4.-6.lk / Heinävaaran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Ulkoliikuntakerho 2.-3.lk / Heinävaaran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Olkkari 2.-3.lk / Heinävaaran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 IT-kerho / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Ulkoliikuntakerho 4.-6.lk / Heinävaaran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Maanantai
20.02.

08:00 Kuoro 1.-.3.-luokkalaisille / Suhmuran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Palloilukerho 1.-3.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Palloilukerho 3.-luokkalaisille / Mutalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Liikuntakerho 1.-luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Palloilukerho 4.-6.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 IT-kerho / Noljakan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Yläkoulujen kaadot / Viihdekeilahalli Cosmic

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Salibandy 7.-9-luokkalaiset / Pyhäselän koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Liikuntakerho 2.-luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

16:00 Sulkapallo 7.-9.lk / Joensuun kuntokeidas

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Tiistai
21.02.

13:00 Draamakerho 2.-4.-luokkalaisille / Enon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Kuvataidekerho 1.-3.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Sporttikerho 2.-4.-luokkalaisille / Enon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Ulkopelit 4.-6.-luokkalaisille / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Yläkoulujen kaadot / Viihdekeilahalli Cosmic

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 IT-kerho / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Pallokerho 3.-4.-luokkalaisille / Reijolan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Keskiviikko
22.02.

14:00 Bändikerho 4.-6.-luokkalaisille / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Robokerho 3.-4.-luokkalaisille / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Liikuntakerho 6.-luokkalaisille / Suhmuran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Elokuvakerho 4.-6.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:30 Crossfit 7.-9.-luokkalaisille

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

16:15 Rap - Workshop Rantakylän Bobolla

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Torstai
23.02.

13:00 Parkour 1.-2.-luokkalaisille / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:30 Agilitykerho 3.-6.-luokkalaisille / PoKS-halli

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Temppukerho 1.-2.-luokkalaisille / Reijolan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

18:00 VIP-ilta

Nuortenilta

Perjantai
24.02.

13:00 Olkkari 4.-6.lk / Heinävaaran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Ulkoliikuntakerho 2.-3.lk / Heinävaaran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Junnukerho 4.-5.luokkalaisille / Enon nuorisotila

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Ulkoliikuntakerho 4.-6.lk / Heinävaaran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 IT-kerho / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Olkkari 2.-3.lk / Heinävaaran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Junnukerho 6.-luokkalaisille / Enon nuorisotila

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Maanantai
27.02.

08:00 Kuoro 1.-.3.-luokkalaisille / Suhmuran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Palloilukerho 1.-3.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Liikuntakerho 1.-luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 IT-kerho / Noljakan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Palloilukerho 3.-luokkalaisille / Mutalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Palloilukerho 4.-6.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Salibandy 7.-9-luokkalaiset / Pyhäselän koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Yläkoulujen kaadot / Viihdekeilahalli Cosmic

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Liikuntakerho 2.-luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

16:00 Sulkapallo 7.-9.lk / Joensuun kuntokeidas

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Tiistai
28.02.

13:00 Draamakerho 2.-4.-luokkalaisille / Enon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Kuvataidekerho 1.-3.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Sporttikerho 2.-4.-luokkalaisille / Enon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Ulkopelit 4.-6.-luokkalaisille / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Yläkoulujen kaadot / Viihdekeilahalli Cosmic

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Pallokerho 3.-4.-luokkalaisille / Reijolan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 IT-kerho / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Keskiviikko
01.03.

14:00 Bändikerho 4.-6.-luokkalaisille / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Robokerho 3.-4.-luokkalaisille / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Liikuntakerho 6.-luokkalaisille / Suhmuran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Elokuvakerho 4.-6.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:30 Crossfit 7.-9.-luokkalaisille

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

16:15 Rap - Workshop Rantakylän Bobolla

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Torstai
02.03.

13:00 Parkour 1.-2.-luokkalaisille / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:30 Agilitykerho 3.-6.-luokkalaisille / PoKS-halli

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Temppukerho 1.-2.-luokkalaisille / Reijolan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Perjantai
03.03.

13:00 Olkkari 4.-6.lk / Heinävaaran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Ulkoliikuntakerho 2.-3.lk / Heinävaaran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Olkkari 2.-3.lk / Heinävaaran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 IT-kerho / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Ulkoliikuntakerho 4.-6.lk / Heinävaaran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa