Harrastuskalenteri

Maanantai
31.10

Yläkoulujen kaadot / Viihdekeilahalli Cosmic

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

08:00 Kuoro 1.-.3.-luokkalaisille / Suhmuran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Palloilukerho 1.-3.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Palloilukerho 4.-6.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Liikuntakerho 1.-luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 IT-kerho / Noljakan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Liikuntakerho 2.-luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Salibandy 7.-9-luokkalaiset / Pyhäselän koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Tiistai
01.11

10:00 Muskari

Junnutoiminta

13:00 Draamakerho 2.-4.-luokkalaisille / Enon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Kuvataidekerho 1.-3.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Sporttikerho 2.-4.-luokkalaisille / Enon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Ulkopelit 4.-6.-luokkalaisille / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Pallokerho 3.-4.-luokkalaisille / Reijolan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 IT-kerho / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Keskiviikko
02.11

14:00 Elokuvakerho 4.-6.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Liikuntakerho 6.-luokkalaisille / Suhmuran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Bändikerho 4.-6.-luokkalaisille / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:30 Agilitykerho 3.-6.-luokkalaisille / PoKS-halli

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

16:00 Nuorten moottoripaja

Avoin nuorisotoiminta

Torstai
03.11

13:00 Parkour 1.-2.-luokkalaisille / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Temppukerho 1.-2.-luokkalaisille / Reijolan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

16:00 Juoksua

Harrastepankki

18:00 VIP-ilta

Nuortenilta

Perjantai
04.11

13:00 Koodauskerho 2.-3.luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Junnukerho 4.-5.luokkalaisille / Enon nuorisotila

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 IT-kerho / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Maanantai
07.11

Yläkoulujen kaadot / Viihdekeilahalli Cosmic

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

08:00 Kuoro 1.-.3.-luokkalaisille / Suhmuran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Palloilukerho 1.-3.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Palloilukerho 4.-6.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Liikuntakerho 1.-luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 IT-kerho / Noljakan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Liikuntakerho 2.-luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Salibandy 7.-9-luokkalaiset / Pyhäselän koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Tiistai
08.11

10:00 Muskari

Junnutoiminta

13:00 Draamakerho 2.-4.-luokkalaisille / Enon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Sporttikerho 2.-4.-luokkalaisille / Enon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Kuvataidekerho 1.-3.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Ulkopelit 4.-6.-luokkalaisille / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Pallokerho 3.-4.-luokkalaisille / Reijolan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 IT-kerho / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Keskiviikko
09.11

14:00 Elokuvakerho 4.-6.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Liikuntakerho 6.-luokkalaisille / Suhmuran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Bändikerho 4.-6.-luokkalaisille / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:30 Agilitykerho 3.-6.-luokkalaisille / PoKS-halli

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

16:00 Nuorten moottoripaja

Avoin nuorisotoiminta

Torstai
10.11

13:00 Parkour 1.-2.-luokkalaisille / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Temppukerho 1.-2.-luokkalaisille / Reijolan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

16:00 Juoksua

Harrastepankki

Maanantai
14.11

Yläkoulujen kaadot / Viihdekeilahalli Cosmic

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

08:00 Kuoro 1.-.3.-luokkalaisille / Suhmuran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Palloilukerho 1.-3.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Palloilukerho 4.-6.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Liikuntakerho 1.-luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 IT-kerho / Noljakan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Liikuntakerho 2.-luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Salibandy 7.-9-luokkalaiset / Pyhäselän koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Tiistai
15.11

10:00 Muskari

Junnutoiminta

13:00 Draamakerho 2.-4.-luokkalaisille / Enon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Sporttikerho 2.-4.-luokkalaisille / Enon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Kuvataidekerho 1.-3.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Ulkopelit 4.-6.-luokkalaisille / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Pallokerho 3.-4.-luokkalaisille / Reijolan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 IT-kerho / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Keskiviikko
16.11

14:00 Elokuvakerho 4.-6.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Liikuntakerho 6.-luokkalaisille / Suhmuran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Bändikerho 4.-6.-luokkalaisille / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:30 Agilitykerho 3.-6.-luokkalaisille / PoKS-halli

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

16:00 Nuorten moottoripaja

Avoin nuorisotoiminta

Torstai
17.11

13:00 Parkour 1.-2.-luokkalaisille / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Temppukerho 1.-2.-luokkalaisille / Reijolan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

16:00 Juoksua

Harrastepankki

18:00 VIP-ilta

Nuortenilta

Perjantai
18.11

13:00 Junnukerho 4.-5.luokkalaisille / Enon nuorisotila

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Koodauskerho 2.-3.luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 IT-kerho / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Maanantai
21.11

Yläkoulujen kaadot / Viihdekeilahalli Cosmic

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

08:00 Kuoro 1.-.3.-luokkalaisille / Suhmuran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Palloilukerho 1.-3.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Palloilukerho 4.-6.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Liikuntakerho 1.-luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 IT-kerho / Noljakan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Liikuntakerho 2.-luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Salibandy 7.-9-luokkalaiset / Pyhäselän koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Tiistai
22.11

10:00 Muskari

Junnutoiminta

13:00 Draamakerho 2.-4.-luokkalaisille / Enon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Sporttikerho 2.-4.-luokkalaisille / Enon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Kuvataidekerho 1.-3.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Ulkopelit 4.-6.-luokkalaisille / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Pallokerho 3.-4.-luokkalaisille / Reijolan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 IT-kerho / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Keskiviikko
23.11

14:00 Elokuvakerho 4.-6.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Liikuntakerho 6.-luokkalaisille / Suhmuran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Bändikerho 4.-6.-luokkalaisille / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:30 Agilitykerho 3.-6.-luokkalaisille / PoKS-halli

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

16:00 Nuorten moottoripaja

Avoin nuorisotoiminta

Torstai
24.11

13:00 Parkour 1.-2.-luokkalaisille / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Temppukerho 1.-2.-luokkalaisille / Reijolan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

16:00 Juoksua

Harrastepankki

Maanantai
28.11

Yläkoulujen kaadot / Viihdekeilahalli Cosmic

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

08:00 Kuoro 1.-.3.-luokkalaisille / Suhmuran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Palloilukerho 1.-3.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Palloilukerho 4.-6.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Liikuntakerho 1.-luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 IT-kerho / Noljakan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Liikuntakerho 2.-luokkalaisille / Marjalan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Salibandy 7.-9-luokkalaiset / Pyhäselän koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Tiistai
29.11

10:00 Muskari

Junnutoiminta

13:00 Draamakerho 2.-4.-luokkalaisille / Enon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Kuvataidekerho 1.-3.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

13:00 Sporttikerho 2.-4.-luokkalaisille / Enon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Ulkopelit 4.-6.-luokkalaisille / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Pallokerho 3.-4.-luokkalaisille / Reijolan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 IT-kerho / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

Keskiviikko
30.11

14:00 Elokuvakerho 4.-6.-luokkalaisille / Utran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Liikuntakerho 6.-luokkalaisille / Suhmuran koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:00 Bändikerho 4.-6.-luokkalaisille / Karsikon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

14:30 Agilitykerho 3.-6.-luokkalaisille / PoKS-halli

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

16:00 Nuorten moottoripaja

Avoin nuorisotoiminta

Torstai
01.12

13:00 Parkour 1.-2.-luokkalaisille / Pataluodon koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

15:00 Temppukerho 1.-2.-luokkalaisille / Reijolan koulu

Harrastamisen Suomen malli Joensuussa

18:00 VIP-ilta

Nuortenilta