Toiminta

 

Hallinto- ja tukipalvelut

Länsikatu 15, Rakennus 4B, 3. Kerros
80110 Joensuu

Joensuu.fi/Nuoriso 

Facebook Instagram YouTube

Nuorisojohtaja
Jouni Erola
p. 050 575 8043
jouni.erola@joensuu.fi
Strategia, talous, hallinto, nuorten palvelukeskus


Erityisnuorisotyön koordinaattori
Jukka-Pekka Mattila
p. 050 349 4032
jukka-pekka.mattila@joensuu.fi 
Sosiaalinen vahvistaminen, erityisnuorisotyö, nuorisotiedotus, järjestöavustukset ja järjestöyhteistyö

Pienryhmätoiminta

Heikki Lehmus
p. 050 362 6832
heikki.lehmus@joensuu.fi
Torikatu 17, 80100 JOENSUU

Lisätietoja

Etsivä nuorisotyö

Käyntiosoite
Etsivien toimipisteet sijoittuvat Joensuun keskustaan Ohjaamon yhteyteen osoitteeseen Torikatu 17, 2. kerros

Postiosoite
Joensuun Kaupunki,
Etsivä nuorisotyö
Kauppakatu 18 - 20, 80100 Joensuu

Niina Tikka
p. 050 331 6143
niina.tikka@joensuu.fi

Johanna Pirhonen
p. 050 338 1520
johanna.pirhonen@joensuu.fi

Juha Uusitalo
p. 050 331 7534
juha.uusitalo@joensuu.fi

Niina Kokkinen
p. 050 433 2006
niina.kokkinen@joensuu.fi

Tiina Aalto
p. 050 331 9553
tiina.aalto@joensuu.fi

Instagram

Lisätietoja

Nuorisovaltuusto

Nuorisoasiamies
Jutta Kukkonen
p. 050 349 5849
jutta.kukkonen@joensuu.fi

Nuorisovaltuusto Joensuu.fi -sivuilla

Facebook YouTube Instagram
Lisätietoja

Poliisin nuortentiimi

Erityisnuorisotyöntekijä
Jarkko Riikonen
p. 050 572 5123
jarkko.riikonen@joensuu.fi

Lisätietoja

Musiikki- ja tapahtumatuotanto

Bändiohjaaja
Matti Kemppainen
p. 050 311 6274
matti.kemppainen@ilosaarirock.fi



Digi-hanke

Antti Nevonmaa
p. 050 349 2171
antti.nevonmaa@joensuu.fi

Eveliina Hirvonen
p. 050 436 8346
eveliina.hirvonen@joensuu.fi



Nuorisotalot

 

Nuorisokeskus Whisper

Torikatu 17, 80100 Joensuu

Facebook Instagram

Ohjaajat
Tiina Aalto
p. 050 311 9553
tiina.aalto@joensuu.fi

Joonatan Soininen
p. 050 409 6129
joonatan.soininen@joensuu.fi

Lisätietoja

Enon nuorisotalo Klubi

Alapappilantie 6 A, 81200 Eno

Facebook Instagram

Keneltä kysyä
Raija Ryynänen
p. 044 576 7255
raija.ryynänen@joensuu.fi

Maria Puranen
p. 050 311 9129
maria.puranen@joensuu.fi

Lisätietoja

Heinävaaran nuorisotila

Isäntäläntie 1, 82110 Heinävaara

Ohjaajat
Tuomas Haverila
p. 050 412 0657
tuomas.haverila@edu.joensuu.fi

Lisätietoja

Karsikon nuorisotalo

Pappilantie 2, 80260 Joensuu

Facebook Instagram

Keneltä kysyä
Petri Happonen
p. 050 362 6830
petri.happonen@joensuu.fi

Jonna Sappanen
jonna.sappanen@joensuu.fi

Tuomas Heinola
tuomas.heinola@joensuu.fi

Lisätietoja

Kiihtelysvaaran nuorisotila

Käyntiosoite
Tulrompsuntie 2, 82140 Kiihtelysvaara

Postitusosoite
Aprakkatie 2, 82140 Kiihtelysvaara

Facebook Instagram

Keneltä kysyä
Miia Tuunanen
p. 050 560 5583
miia.tuunanen@joensuu.fi

Lisätietoja

Rantakylän nuorisotalo BOBO

Pataluodonkatu 2, 80160 Joensuu

Facebook Instagram YouTube

Keneltä kysyä
Eija Westerman
p. 050 524 6257
eija.westerman@joensuu.fi

Arttu Muje
p. 050 409 8831
arttu.muje@joensuu.fi

Markus Kukkonen
p. 050 563 6707
markus.kukkonen@joensuu.fi

Lisätietoja

Reijolan nuorisotila

Urheilupuistontie 2, 80330 Reijola

Facebook Instagram


Keneltä kysyä
Petja Hamunen
p. 050 549 5143
petja.hamunen@joensuu.fi

Leena Heikkinen
p. 050 352 3464
leena.heikkinen@joensuu.fi

Lisätietoja

Sinkkolan nuoriso- ja asukastalo

Pesolantie 2, 80140 Joensuu

Facebook Instagram Instagram

Keneltä kysyä
Tiina Karttunen
p. 050 325 3367
tiina.karttunen@joensuu.fi

Lisätietoja

Tuupovaaran nuorisotalo

Urheilutie 10, 82730 Tuupovaara

Facebook Instagram

Keneltä kysyä
Hanna Parviainen
p. 0500 177 402
hanna.parviainen@joensuu.fi

Lisätietoja

Uimaharjun nuorisotila Neppari

Harjunraitti 9, 81280 Uimaharju

Facebook Instagram

Keneltä kysyä
Maria Puranen
p. 050 311 9129 
maria.puranen@joensuu.fi

Lisätietoja

Hammaslahden nuorisoseurantalo

Pyhäseläntie 1, 82200 Hammaslahti

Instagram

Keneltä kysyä
Petja Hamunen
p. 050 549 5143 
petja.hamunen@joensuu.fi

Leena Heikkinen
p. 050 352 3464 
leena.heikkinen@joensuu.fi

Lisätietoja